CÉH+ BIM
A szakmailag felkészült, többéves gyakorlattal, valamint hazai és nemzetközi tapasztalattal is rendelkező szakembereink segítségével a teljes BIM folyamatot tudjuk kezelni. Munkánkat igazolja a 150.000 m2 feletti, BIM rendszerben tervezett és már megvalósult épületállomány sikere.

Szolgáltatásaink
melyeket együttesen és külön is kínálunk:
- Épületek és építmények teljes körű – minden szakágra kiterjedő - 3D tervezése és modellezése, ütközésvizsgálata.
- A magasépítési projektek lebonyolítása során a megbízó érdekeit képviselve koordináljuk a beruházás folyamatát, kontrolláljuk a költségeket és műszaki ellenőrzést biztosítunk, ellátjuk a teljes projektmenedzsment teendőket.
- Kínáljuk a BIM folyamat kialakítását és irányítását a projekteken - BIM menedzsmentet.
- Más irodák által tervezett projekteken vállaljuk a tervek ellenőrzését és lefolytatjuk az ütközésvizsgálatot.
- Saját hardverrel és műszaki csapattal vállalunk 3D lézer szkenneres felmérést és modellezést a következő területeken: meglévő létesítmények felmérése, műemlékek, régészet, kivitelezés során (visszaellenőrzéshez), megvalósulási terv készítése, amelyet a megfelelő üzemeltetéshez lehet felhasználni.
- Nagy tapasztalattal rendelkező csapatunk vállalja épületüzemeltetési folyamatok tervezését és menedzselését (mérnöki és gazdasági szempontból is).

Mit jelent a BIM metódus?
A BIM (Building Information Modeling) magyarul épületinformációs modellezés egy olyan munkamódszer, amellyel végigkövethető a projekt teljes életciklusa: a kezdetektől a megvalósításon és az üzemeltetésen át az esetleges majdani megszűnésig. A projekt jellegét tekintve lehet épület, híd, út, műtárgy, közmű vagy bármilyen magas- és mélyépítési építmény.
A BIM során a legmodernebb CAD és adatcsere technológiák kerülnek alkalmazásra a tervezési, építési és üzemeltetési folyamatok során, lehetővé téve ezáltal a modell alapú projekttervezést és projektkontrollt.
A BIM munkafolyamatok alapja egy olyan virtuális környezetben felépített 3D modell, amelyben az épület műszaki tartalma is elérhető.

Miért alkalmazzuk a BIM metódust?
A munka során egységesen alkalmazott szabványok és szabályok, valamint a megosztott modellek és információk révén javul:
- a szereplők (szakágak, projektmenedzsment, tervezők és a kivitelezők) közötti együttműködés,
- a munkák koordinációja,
- a tervezés minősége,
- a kivitelezési folyamatok tervezhetősége és nyomon követése, valamint
- a költségek tervezése és nyomon követése.
A BIM alkalmazásával a projekt tervezhetőbben, gyorsabban, jobb minőségben és alacsonyabb költséggel valósulhat meg.