×

Sütik kezelése

bosch_hid 43.jpg

BOSCH Campus gyalogos híd

A Hídiroda a tervezés elejétől az engedélyezési tervfázis végéig vett részt a feladatban, de természetesen a kiviteli tervezést és a kivitelezést is nyomon követtük. A tervezés elején több nyomvonal változatot is megvizsgáltunk, mire a végleges helye kialakult a hídnak. A városi környezet, a közművekkel terhelt terület, a híd alatti útviszonyok jelentős kihívást jelentettek a tervezés során. Kis túlzással zsebkendőnyi területen kellett megtalálni a hídtámaszok helyeit. A projekt során építészeinkkel karöltve nagy hangsúlyt fektettünk a részletekre és a minőségre, hogy a híd ne csak funkcionális, hanem esztétikailag is vonzó legyen. A Bosch híd tervezése nemcsak mérnöki, hanem szervezési és koordinációs kihívásokat is rejtett. Összességében a Bosch híd tervezése rendkívül összetett, de izgalmas feladat volt, látványos, környezetbe illő, szép megoldás született.

A különleges kétszíntes gyalogos híd, mely a Robert Bosch cég Sibrik Miklós út két oldalán található Campus 1 és Campus 2 épületeit köti össze évente sok munkaidőt spórol meg a két iroda között ingázó dolgozóknak.

A 135 méter hosszú, két szintes, alul félig zárt és üvegezett, felül zöldtetős híd igazán különleges, mert hasonló léptékű gyalogoshíd nincs sem Magyarországon, sem pedig a Bosch külföldi épületkomplexumaiban. A híd felső szintje a két Campus zöldfelületeit köti össze, így maga híd a tetőkertek kiterjesztéseként parkosított sétányként is funkcionál.

A zöld szabadtéri összeköttetésen felül szükség volt egy védett útvonal létrehozására is, mely biztosítja a laborberendezések időjárásvédett mozgatását is a két Campus között. Így formálódott a kétszintes „V" keresztmetszetű híd koncepciója, mely egy szélesebb felső, zölddel beültetett pályalemezből és egy keskenyebb, zártabb alsó pályalemezből áll.

Kőbánya Építészeti Díj 2025 dicséretben részesült. Az Önkormányzat így ismerte el jelentős pozitív városképformáló hatását.

A projektben nyújtott szolgáltatásaink

Érintett szektorok